Sesje szkoleniowe dla nauczycieli języka angielskiego, którzy będą pracować w ośmioklasowych szkołach podstawowych, organizowane we współpracy z wydawnictwem Pearson

1 marca 2017 r., g. 14.15, Zamek Piastowski w Legnicy, s. 203 (2. piętro)

14:15-15:15 Wiem, rozumiem, mogę sprawnie funkcjonować w nowej rzeczywistości oświatowej
Jadwiga Jóźków, Beata Świtek
Zapraszamy na szkolenie, na którym rzetelnie i klarownie przedstawimy zmiany w prawie oświatowym obejmujące nauczycieli języków obcych pracujących obecnie w szkołach podstawowych i gimnazjalnych.
Wyjaśnimy, jak wyglądać będzie system oświaty od września 2017 roku, jak wdrożenie reformy i nowej podstawy programowej przebiegać będzie w kolejnych latach i jak praktycznie przełoży się na Państwa pracę oraz jakich „pułapek” należy się wystrzegać planując swoją pracę z kolejnymi klasami objętymi reformą. Przedstawimy także rozwiązania Pearson przygotowane dla nauczycieli i uczniów nowych szkół podstawowych, tak by nauka w nowym systemie oświatowym była jak najprzyjemniejsza, jak najefektywniejsza i w pełni zgodna z nowymi regulacjami.
15:15-16:15 Konsultacje z Doradcami Pearson – Jadwigą Jóźków i Beatą Świtek

 

Sesje szkoleniowe dla nauczycieli języka niemieckiego, którzy będą pracować w ośmioklasowych szkołach podstawowych, organizowane we współpracy z wydawnictwem Pearson

1 marca 2017 r., g. 14.15, Zamek Piastowski w Legnicy, s. 203 (2. piętro)

14:15-15:15 Wiem, rozumiem, mogę sprawnie funkcjonować w nowej rzeczywistości oświatowej, Wiesława Iwaniak
Zapraszamy na szkolenie, na którym rzetelnie i klarownie przedstawimy zmiany w prawie oświatowym obejmujące nauczycieli języków obcych pracujących obecnie w szkołach podstawowych i gimnazjalnych.
Wyjaśnimy, jak wyglądać będzie system oświaty od września 2017 roku, jak wdrożenie reformy i nowej podstawy programowej przebiegać będzie w kolejnych latach i jak praktycznie przełoży się na Państwa pracę oraz jakich „pułapek” należy się wystrzegać planując swoją pracę z kolejnymi klasami objętymi reformą.
15:30-16:30 21 pomysłów na ciekawe lekcje języka niemieckiego w szkole 21. wieku, Wiesława Iwaniak
QR-Codes i Twitter, Pinterest i Siri, „odwrócona“ lekcja o kulturze i autouzupełnienie w Google, virale i memy: to dla Państwa chińszczyzna i zastanawiają się Państwo, co miałoby to mieć wspólnego z nauczaniem języka? Bardzo dużo. Podczas prezentacji, naładowanej pomysłami i ukierunkowanej na zastosowanie praktyczne, dowiemy się jak użyć tych środków, aby zagwarantować naszym uczniom skuteczną, wciągającą i przyjemną naukę języka niemieckiego. Naukę, podczas której nowoczesna technika nie stanie się celem samym w sobie. Takie podejście podczas naszej lekcji języka niemieckiego przyniesie równocześnie wiele korzyści: Dla uczniów i nauczycieli lekcja stanie się o wiele ciekawsza, obie strony będą bardziej zmotywowane, a uczący się łatwiej i szybciej przyswajać będą nowe konstrukcje gramatyczne. 21 pomysłów na lekcję można wykorzystać podczas zajęć we wszystkich grupach wiekowych i wszelkiego rodzaju szkołach. Ponadto, oprócz przykładów zadań gotowych do zastosowania, otrzymają Państwo bodźce do tworzenia własnych pomysłów na lekcje.