pokój o podwyższonym standarcie

pokój o podwyższonym standarcie

pokój o podwyższonym standarcie

pokój o podwyższonym standarcie

pokój budżetowy

pokój budżetowy

aneks kuchenny - jadalnia

aneks kuchenny

toalety

dziedziniec główny

palatium - część noclegowa

park zamkowy

Zamek od strony północnej

skrzydło wschodnie

skrzydło wschodnie

Zapraszamy do skorzystania z miejsc noclegowych w najcenniejszym obiekcie zabytkowym Legnicy – Zamku Piastowskim, położonym w samym sercu miasta. Zamek stanowi idealne miejsce dla osób chcących poznać Legnicę i okolicę. Centralne położenie w pobliżu dworca kolejowego i autobusowego przy przebiegającej ulicą Piastowską drodze krajowej nr 94, a także własny monitorowany parking ułatwią wszystkim turystom dotarcie do miejsca pobytu. Stare Miasto, oprócz atrakcji turystycznych, takich jak kościół NMP, Akademia Rycerska, pałac opatów lubiąskich, kościół św. Jana, katedra św. św. Piotra i Pawła, Stary Ratusz, teatr miejski, Śledziówki, oferuje także możliwości spożycia posiłku i spędzenia wolnego czasu.

Pokoje noclegowe ulokowane są w najstarszym skrzydle Zamku, tzw. palatium. Wzniesiono je w XII w. jako część pierwszej na ziemiach polskich murowanej warowni. Palatium zostało wybudowane na planie prostokąta o wymiarach 16,15 × 61,2 m. Do budowy użyto cegieł, obramowania okien oraz drzwi wykuto w piaskowcu. Pierwotnie wysokość palatium wynosiła ok. 12 m, budowla była przykryta wysokim dwuspadowym dachem, wykonanym prawdopodobnie z gontów. Do dzisiaj na elewacji od strony dziedzińca głównego widoczne są wyraźne ślady pierwotnego podziału palatium na trzy kondygnacje.

Pokoje oferują standard budżetowy bez własnej łazienki oraz standard podwyższony (łazienka z prysznicem i WC). Na terenie miejsc noclegowych dostępna jest bezpłatna sieć Wifi. Osoby niepełnosprawne ruchowo mogą skorzystać z windy w klatce schodowej C w północnej części Zamku. Ceny noclegów znaleźć można w cenniku.
Goście mogą skorzystać z aneksu kuchennego z jadalnią, wyposażonego w lodówkę, kuchenkę, kuchenkę mikrofalową, naczynia i sztućce.

Do skorzystania z zakwaterowania zapraszamy również studentów, pełnoletnią młodzież uczącą się oraz osoby chcące wynająć pokój na okres co najmniej jednego miesiąca. Miejsca internatowe oferujemy w korzystnych cenach (szczegóły w cenniku).

Rezerwacji można dokonać przy pomocy formularzy online dostępnych w menu lub telefonicznie od pon. do pt. w godz. od 9.00 do 15.00 pod numerem 76 862 48 64.