Centrum Kształcenia Ustawicznego i Językowego Kadr w Legnicy oraz wydawnictwo Czwarta Strona zapraszają na spotkanie autorskie z pisarką Patrycją Gryciuk, które odbędzie się 18 kwietnia o godz. 18.00 w Zamku Piastowskim w Legnicy (hall I. p.). Spotkanie otwierające cykl „Literatura na Zamku” poprowadzi dziennikarka Joanna Dziubek.

Patrycja Gryciuk pochodzi z Legnicy. Ukończyła tutaj studia w specjalności języka francuskiego w Nauczycielskim Kolegium Języków Obcych. Od dziecka marzyła o zostaniu pisarką. Obecnie mieszka we Francji. Pracuje jako nauczyciel języka francuskiego dla obcokrajowców w międzynarodowej szkole Ecolint w Genewie. Ma męża i dwóch synów. Często podróżuje. Jest entuzjastką ekologii i idei slow-life. Tym przekonaniom daje wyraz także w swojej twórczości.

Zadebiutowała powieścią „Plan” łączącą elementy romansu i powieści sensacyjnej. „450 stron” to jej druga powieść. Najnowsza książka autorki – „Trzy godziny ciszy” – miała swoją premierę 11 kwietnia tego roku.

Pisałam do niego listy. Dużo listów. Na początku mi odpisywał, potem coraz rzadziej. Aż do momentu, kiedy przesłał mi czystą białą kartkę ze swoim imieniem w prawym dolnym rogu. Pustka na tym papierze przerażała swoją bladością. Do dzisiaj widok białej kartki wywołuje we mnie strach i nie chodzi o brak pomysłu na nowe książki….

(fragment powieści „Trzy godziny ciszy”)

Przez trzy godziny ciszy można wyjaśnić sobie tyle, co przez tygodnie rozmów, a wysyłając pusty list, wyrazić więcej niż za pomocą tysięcy słów.

Kiedy Patrycja dowiaduje się, że jest śmiertelnie chora, postanawia rzucić wszystko i wrócić do Gourdon – małej miejscowości na południu Francji, gdzie w dzieciństwie jeździła na wakacje. Jednocześnie próbuje sprowadzić tam Marnixa, miłość jej życia, z którym nie miała kontaktu od dziewięciu lat. Jednak czy powrót do przeszłości, w przeddzień żegnania się ze światem, to aby na pewno dobry pomysł?

Hipnotyzująca opowieść, w której tajemnice z młodości nie pozwalają o sobie zapomnieć. Bolesne wspomnienia mieszają się z teraźniejszością, a sny wydają się prawdziwsze od rzeczywistości. Patrycja Gryciuk zabierając nas na malownicze Lazurowe Wybrzeże, w pięknym stylu snuje opowieść pełną namiętności, mroku i szaleństwa.

Źródło: www.czwartastrona.pl